Iustin6175 Iustin6175 11-06-2019 Matematică a fost răspuns un croissant costa cu 4 lei mai putin decat o minge de volei, iar o minge costa cat 5 croissante.alice isi cumpara 2 croissante si o minge. cati lei costa cumparaturile? Pls