Antonela2001 Antonela2001 21-02-2015 Matematică a fost răspuns sau procurat 4 kg de mer la prtul de 2,6 lei kilogramu si 3kg de pere la prtul de 3,1 kilogramu cit sa patit pentru toat fructele ?cu cit sunt mai scumpe 3kg de mere decit 2kg de pere? "