👤
a fost răspuns

La un magazin s-au adus 1928 kg mere. În prima zi s-a vândut un sfert,a doua zi jumătate din întreaga cantitate,iar a treia zi restul. Stiind că 1 kg mere costa 2 lei ,afla cat s-a încasat în fiecare zi.
●Creează o problema asemănătoare păstrând datele●
Deci nu o rezolvați pe aceasta problema pe care am scris-o,faceti una asemănătoare cu cea care am scris-o păstrând datele,si rezolvați o.
Va rog cat mai repede,dah coroana celui ce are raspunsul cel mai bun si este primul♡