Iubyta1 Iubyta1 16-05-2019 Matematică a fost răspuns Un elev cumpara 5 pixuri si 8 caiete ,cheltuit in total 51 lei. Daca 3 pixuri au acelasi pret ca 2 caiete ,aflați cat costa un caiet.