Suzanacaruntu Suzanacaruntu 14-05-2019 Matematică a fost răspuns Mama a platit pt 5kg zahar si 3 kg de orez 190 lei,iar vecina ei ,pt 3 kg de zahar si 3 kg de orez a platit 150 lei.Cat costa un kg din fiecare produs.