Cristinaadina05 Cristinaadina05 04-05-2019 Matematică a fost răspuns Daca pentru 8 fețe de masă vândute într-o zi la un magazin s-au încasat 256 lei, calculează câți lei a platit bunica dacă a cumpărat 2 fețe de masă de același fel?