Wwwcatincaiuliana Wwwcatincaiuliana 16-04-2019 Matematică a fost răspuns Dina a cumpărat 3.5 kg de mere si 2 kg de rosii,plătind,in total,24 lei.Luca a cumpărat 7 kg de mere si 1.5 kg de rosii,plătind,in total,35,5 lei.Cat costa 1 kg de rosii,respectiv 1 kg de mere?