1 kg de banane costă de trei ori mai mult decât 1 kg de mere Alina cumpăra 1 kg de banane și 3 kg de mere Dacă 1 kg de banane costă 7,50 RON atunci Alina plătește pentru cumpărăturile făcute : A.17,50 lei ; B.12,50 lei; C.15 lei ; D.22 lei . VĂ ROG FRUMOS AJUTATI-MĂ!!!!