Va rog urgent!!!!!
Dau 20 puncte
Azzzuuuuutttoořrrrr
![Va Rog Urgent Dau 20 Puncte Azzzuuuuutttoořrrrr class=](https://ro-static.z-dn.net/files/d53/95754c0798f9f3e33422b256b0f98864.jpg)
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Cat costa un kg de ceapă?
32 : 4 = 8 lei
Câte kg de ceapă se pot cumpăra cu 56 lei?
56 : 8 = 7 kg
Schema :
1 kg - 8 lei
4 kg - 32 lei
7 kg - 56 lei