👤
a fost răspuns

Pentru 3 kg de cireșe și 4 kg de caise mama anei a plătit 46 RON pentru 2 kg de cireșe și 3 kg de caise mama Corinei a plătit 33 RON observă modul în care se pot obține aceleași cantități de cireșe în ambele relații și rezolvă problema în alt mod. Descoperă cu cat trebuie înmulțită fiecare relație pentru a se obține cantități egale de caise și rezolvă problema alt mod