👤
a fost răspuns

La un magazin un client a cumparat 2 kg de banane si 3kg de protocale care au costat 24lei.Al doilea client a cumparat 2kg de banane si si 5kg de portocale pe care a platit 32 lei. Al treilea cumparator a ales un ananas care costa cat un kg de banane si unul de portocale la un loc.Cati lei costa ananasul