👤
a fost răspuns

Dina a cumparat 3,5 kg de mere si 2kg de rosii platind in total 24 de lei luca a cumparat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosii platind in toatal 35,5 lei cat costa 1 kg de rosii respectiv 1 kg de mare
Va rog cu tot cu calcule sa inteleg