👤
a fost răspuns

Pentru4acadele si 3 ciocolată,mama a plătit 20 de lei.In alta zi a cumpărat 4 acasa la si 5 ciocolate si a plătit 28 de lei.Cat costa o scădea?Dar o ciocolată?