Niconicoleta051227 Niconicoleta051227 26-02-2019 Matematică a fost răspuns Stiind ca 10kg de mere costă 28 lei ,aflați cât costă 6kg mere . 8 muncitorii termină lucrarea in 12 ore in care ore termină lucrarea 12? Va rog ajutatima dau 10 puncte ,ca rog maine sau test la algebră