Anonim Anonim 25-02-2019 Matematică a fost răspuns Dragos a cumparat 2 kg de mere si 5 kg de pere platind 26 lei.Daria a cumparat 2 kg de mere si 8 kg de pere platind 40 lei.Cati lei costa un lg de mere si un kg de pere? Varoogg