Razvan18200 Razvan18200 18-02-2019 Matematică a fost răspuns Irina a cumparat 4 pixuri si 3 caiete pentru care a platit 290 lei . Victor a cumparat 4 pixuri di 6 caiete si a platit 390 lei .Cat costa un pix ?Cat costa un caiet ?(PRIN METODA COMPARATIEI)Daca se poate cat mai repede va rog