Elisabeta20080 Elisabeta20080 07-02-2019 Matematică a fost răspuns Valentin a plătit pentru un rucsac cu 135 de lei mai mult decat pentru o sapca. Cât costă fiecare produs daca 4 sepci costa cat un rucsac? Va rog ajutatima printr-o problema figurativa.