va rog îmi trebue urgent!!

n moli.. 16,2 g............ a moli
....Zn + 2HCl => ZnCl2 + H2
1 mol.....2x36,5..................1
n = 1x16,2/2x36,5 = 0,222 moli Zn
niu = nr.moli = masa / m.molec. (masa atomica pentru elemente)
=> masa = niu x M.atomica = 0,222x65 = 14,42 g Zn
a = 1x16,2/2x36,5 = 0,222 moli H2