👤

Un elev ă cumpărat 6 caiete si 9 creioane pt care a plătit 54 lei .Un alt elev a cumpărat 14 caiete si 21 de creioane de același fel
A)aflați cati lei a încasat librăria?
B)cati lei costă un creion,știind că o carte costă de 3 ori mai mult?
Repedeeeeee! Ba roooog!