Răspuns
Explicație pas cu pas:daca un kg de cozonoac e ca 3 de bezele acele 2 kg de cozonac le inmultesti la 3 si iti va iesi 10 kg de bezele 70:10 egal cu 7 lei un kg de bezele si7 *4 =28. 70-28=42lei valoreaza 2 cozonaci.
42:2=21 lei un kg de cozonac