Harriet Harriet 12-12-2018 Matematică a fost răspuns Va rog mult ajutatima Pentru 25 de kg de portocale și 25 kg de mere sa plătit suma de 250 RON. Știind că 1 kg de portocale are același preț cu 1 kg de mere .Află cât costă 1 kg de fructe din fiecare fel .(rezolva problema in doua moduri)