Răspuns :
Cat costă un kg de mere?
8 : 4 = 2 lei
Cat costa 9 kg de mere?
2×9 = 18 lei
8 : 4 = 2 lei
Cat costa 9 kg de mere?
2×9 = 18 lei
Dacă 4 kg sunt 8 RON atunci 1 kg este 2 RON și de aici 9 kg sunt 18 RON. Cu placere