Răspuns :
3 kg mere.....12 lei
9 kg mere....? lei
12:3=4 lei costă 1 kg de mere
9×4=36 lei costă 9 kg de mere
Sper că te-am ajutat!
9 kg mere....? lei
12:3=4 lei costă 1 kg de mere
9×4=36 lei costă 9 kg de mere
Sper că te-am ajutat!