Răspuns :
☆ Rezolvare ☆
1. 7 , 5 × 4 ÷ 3 = 2 , 5 lei - un kg
2. 2 , 5 × 4 = 10 lei - 4 kg vor costa de aceeași calitate
☆ Răspuns ☆ : 4 kg vor costa 10 lei
1. 7 , 5 × 4 ÷ 3 = 2 , 5 lei - un kg
2. 2 , 5 × 4 = 10 lei - 4 kg vor costa de aceeași calitate
☆ Răspuns ☆ : 4 kg vor costa 10 lei