👤

Ana a cumparat pentru magiun si compot 5 kg de prune cu 8,75 lei, apoi 6 kg de prune cu 10,5 lei si a treia oara 4kg de prune cu 7 lei
a) Arataţi ca, de fiecare data, Ana a cumparat prunele cu acelasi pret pe Kilogram.
b) Care este pretul unui kilogram de prune?