Codrin292006 Codrin292006 18-11-2018 Matematică a fost răspuns Dacă 3 l de lapte costă 17,40 lei, află cât costă 5,5 l lapte. va rog ajutor! rezolvarea daca se poate prin metoda de 3 simpla