Anonim Anonim 13-11-2018 Matematică a fost răspuns Laura a cumparat 3 caiete si 4 creioane cheltuind 29 lei.Daca un caiet este mai scump cu 5 lei decat un creion,cat Costa un caiet? Va rog frumos dau coroana!