Cati85 Cati85 11-11-2018 Matematică a fost răspuns Dau Coroana.4 kg de mere și 2 kg de căpșuni costa 24 RON 3 kg de mere și 4 kg de căpșuni costă 38 RON Cât costă 5 kg de mere și un kg de căpșuni ?