Petreaalexandra14 Petreaalexandra14 01-11-2018 Matematică a fost răspuns 5kg mere si 4 pere costa 39 lei.7 kg mere si 8 kg pere costa 69 lei.Cat costa 1 kg pere si 1 kg mere.Cat costa 11 kg mere si 13 pere