Florinbosoltea Florinbosoltea 30-10-2018 Matematică a fost răspuns 5 kg de mere si 4 kg de pere costa 39 de lei iar 7 kg de mere si8 kg de pere costa 69 de lei. a)Cat costa 1 kg de mere? b)Cat costa 1 kg de pere? c)Cat costa 11kg de mere si 13 kg de pere? DAU COROANA!! URGENT