Răspuns :
Plan
1) Cati lei costa 1 kg de piersici ?
36 : 6 = 6 lei costa 1 kg de piersici
2 ) Cati lei costa 1 kg de mere ?
36 : 9 = 4 lei costa 1 kg de mere
Plan
1) Cati lei costa 1 kg de piersici ?
36 : 6 = 6 lei costa 1 kg de piersici
2 ) Cati lei costa 1 kg de mere ?
36 : 9 = 4 lei costa 1 kg de mere