1.
1,7 L.............................. n moli
HC≡CH + H2O => H3C-CH=O
22,4..................................1
=> n = 0,076 moli acetaldehida
Cm = n / Vs => Cm = 0,076 / 1 = 0,076 M
2.
n = V/Vs = 300 / 22,4 = 13,4 moli acetilena
Cm = n / Vs => Cm = 13,4 / 1 = 13,4 M