6 ciocolate............. 36 lei
22 ciocolate............? Lei
..................................................
6 ciocolate.......... 36 lei
1 ciocolata.............. 36 lei:6=6 lei / o ciocolata
Dacă 1 ciocolata............ 6 lei
22 ciocolate.................. 22*6=132 lei(costa 22 de ciocolate)