OTILIA1978 OTILIA1978 18-10-2018 Matematică a fost răspuns Cumpăr 3 pixuri și 2 creioane și plătesc 28 de lei. Știind ca un pix costa de 4ori mai mult decât un creion, aflați câți lei costă fiecare obiect.