Răspuns :
96 lei : 8 = 12 lei (costa 1 culegere)
12 lei × 3 = 36 lei (costă 12 caiete)
36 lei : 12 = 3 lei (costa 1 caiet)
25 × 3 lei = 75 lei (costă 25 de caiete)
12 lei × 3 = 36 lei (costă 12 caiete)
36 lei : 12 = 3 lei (costa 1 caiet)
25 × 3 lei = 75 lei (costă 25 de caiete)
96:8=12 lei costa o culegere
12x3=36 costa 12 caiete
36:12=3 lei costa un caiet
3×25=75 lei costa caietele