👤

1)Un produs costa 6100 lei si prețul sau se reduce cu 162 lei.Determina noul preț al produsului.
2)Intr-o scoala sunt înscriși la ciclul primar 936 de elevi,iar la ciclul gimnazial cu 123 mai putini.Luni au lipsit 9 elevi de la ciclul primar si 13 elevi de la ciclul gimnazial.Cati elevi au fost la scoala luni?