Marteniuclaura Marteniuclaura 18-09-2018 Matematică a fost răspuns Ana a cumparat 28 de garoafe si 8 lalele fiecare garoafa costa 4 lei,iar toate garoafele au costat cat toate lalele Cat a costat o lalea? am nevoie dau coroana