Răspuns :
20 : 5 = 4 lei (costă 1 litru de lapte)
19 × 4 = 76 lei (costă 19 litri de lapte)
19 × 4 = 76 lei (costă 19 litri de lapte)
20 : 5 = 4 lei costă un litru de lapte
4 × 19 = 76 lei costă 19 l de lapte
4 × 19 = 76 lei costă 19 l de lapte