RO Study
👤
Eugen35
Eugen35
13-09-2018
Matematică
a fost răspuns
3kg de mere costa 12lei
cat costa 8kg de mere??
Răspuns :
AnelisseBrainly
AnelisseBrainly
13-09-2018
3 kg ......... 12 lei
8 kg ......... x lei
x=(8×12)/3=32 lei.
Answer Link
Mikelina
Mikelina
13-09-2018
12:3=4lei 1 kg mere 8×4=32 lei 8 kg mere
Answer Link
VEDEȚI TOATE RĂSPUNSURILE ( 74+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Alte intrebari
Va Rog Dau Coroana Si 10 Puncte
Punctul D. Va Rog Enormmm De Multtt Dau Coroană
Compunere Despe Primāvara Cu Expresi Frumoase
Va Rog De 18-9 Propoziții!!!Dau Coroana!!!
Va Rog Mult De Tot,dau Coroana
3. Precizați Cazul Și Funcția Sintactică A Substantivelor Subliniate Din Enunțurile 3p. a. *Poporul* Sărbătorește *ziua* Independenței Naționale. b. Colega Mea
Articolul Din Poza De Sus.
Ex 1,2,4 Va Rog Urgent
Va Rog Frumos Ajutați-mă Cu Ex 6 Urgent!(((
Urgentt Am Nevoie Mult Pliz Vreu Un Rezumat Scurt Cu Ideeile Principale Pliz