Dexo1 Dexo1 03-06-2018 Matematică a fost răspuns Află cât costă o pâine și cât costă o connservă, dacă:4 pâini și 3 conserve costă 24 lei2 pâini și 4 conserve costă 22 leiVĂ ROG!!DAU COROANĂ!!P.S. Este metoda comparației.