👤
a fost răspuns

Intrand intr-un magazin , Maria constata ca , daca si-ar cumpara 6 dischete , i-ar mai ramane 16 lei , dar pentru a cumpara 9 dischete i-ar mai trebuie 11 lei . Cat costa o discieta si cati bani avea fetita ? Va rog repede !! Si cu plan de rezolvare !! Dau 9 puncte !!