Catalinageorgia Catalinageorgia 26-01-2015 Matematică a fost răspuns Un elev cumpara 4 caiete cu 1 leu bucata si 10 caiete cu 1,5 lei bucata. Cat a costat in medie un caiet? ( Media aritmetica ponderata-clasa a 6 a ) . Vot + Un multumesc. Le vreu urgentt!!