👤
a fost răspuns

o gospodina cumpara 7kg de mere si 9 kg de prune achitând 55lei. Alta gospodina cumpara 7 kg de mere si 4 de prune si plătește 40 de lei. Cat costa 1kg de mere? Dar 1 kg de prune?