Deci e simplu:1/3×960=320 kg(vandute cu 5 lei).Dupa afli cantitatea ramasa:960-320kg=640 kg.Din cantitatea ramasa putem afla:1/4×640=210 kg (vandute cu 4 lei).Dupa aflam restul cireselor:960-(320+210)=430 kg le vinde cu 3 lei.Suma de bani :320×5+210×4+430×3=1600+640+1290=2530 lei.