👤

Dacă Ioana a cumpărat o pâine, de 2,50 lei și 3 kg de cartofi la 2,40 lei(kilogramul) atunci ea a plătit suma de ..... lei ??
PS. Rezolvarea completă, nu doar rezultat. Mulțumesc mult !❤