👤

Victor si Alin au vrut sa isi cumpere niste fructe.La un magazin se vand mere pere caise si piersici, fiecare cu cate 3 lei 5 lei 7 lei respectiv 8 lei kg.De ce suma de bani este nevoie pentru a cumpara 4kg de pere 3kg caise 2kg piersici si 5kg mere?