Mihaelasirbu Mihaelasirbu 21-03-2018 Matematică a fost răspuns un kilogram de bonboane costa 43,5 lei iar un kilogram de banane -16,5lei au fost procurate cite 2 kg de fiecare fel cit costa toata cumparatura ?rezolvati problema prin doua metoade