👤
a fost răspuns

La o cantina sau cumpărat intri zi 38 de pahare de iaurt și 14 pahare de smântâna , pentru care sau plătit 132 de lei iar in alta zi sau cumpărat 36 de pahare de iaurt și 7 pahare de smântâna pentru care sau plătit 100 de lei . Cât costa un pahar de iaurt ? Dar unul de smântâna ?