Anonim Anonim 19-03-2018 Matematică a fost răspuns Un kilogram de bomboane costa 43,5 lei, iar un kilogram de banane -16 lei. Au fost procurate cate 2kg de fiecare fel. Cat a costat toata cumparatura? Rezolvati problema prin 2 metode. Va rogggg urgent !!!!!!!!!!!!!!