Mariadumi78 Mariadumi78 19-03-2018 Matematică a fost răspuns Tu vrei sa cumperi 1 guma, 1 caiet, 1 pix pe care ai plătit 40 lei. Cati lei ai plătit pentru fiecare in parte daca 1 caiet costa cat 4 gume si 2 pixuri cat 6 gume